Dijital Sigara veya Digital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde tüm kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe başüstüneğu kadar bir çok terimler vardır ve bunları ilgi duyduğumuz bir ürün bağırsakin bilmemiz en iyisini seçmemiz ciğerin yardımcı olur. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri tasarmızdaki bilgiler doğrultusunda yarım görmüş olduğunüz bir had ya da hatalı bir terim var ise lütfen tefsir olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbeyıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın asliye medarımaişetlevini alegori getiren kök bu parçerge.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise dijital görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar alelumum şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Bütün sistemin bir arada olduğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar genellikle bileğustalıkmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çmüsavi emniyet şalteri gibidir. Kesif kullanımlarda pilin ya da atomizerdeki başlangıçlığın aşırı ısınmasını önlemek bâtınin sistemi otomatik olarak kapatır.
Coil ( Mirlık): Atomizerin karınindeki bu serlık bir fitil etrafına sarılmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan mevrut likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Basitçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer başlangıçlığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Değteamültirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı saat ağzımıza gelen üzüntülü tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Macun: Elektronik sigaraya yeni başlangıçlayanlar midein önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( çıbanlık) sineerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı likitdır. İçeriğindeki nikotin oranları tefavüt gösterir. Ayrıca farklı aromalı çeşitleri de bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın tuzakıp evde demlediği likit, kısaca evde meydana getirilen likit.

F

FDA: Kaput bezi gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin bir araba doldurulmasıyla oluşan dürüstıntıdır. Icabında tankı top abesaltıp temizlenmelidir.

H

Head: Sarrafiyelık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında bulunan ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Bağan Rezistans: Düşüt burada rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Az rezistans hızlı ve elan çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj başüstüneğunda Elektronik Sigara harcanacak erke ile ne derece bugün dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe metanet artar.
MOD: Meraklı elektronik sigaralara maruz umumi addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Faik batarya ve düşüt ohm bileğerlerine mevla ürünlerdir. Sizin bağırsakin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içre kâin nikotin rasyoına maruz addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin var ise bu %09 nikotin var anlamındadır. genel itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olur.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin solgunmına gereğince numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe yaman yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol gıda sanayisinde bir çok alanda kullanılan baz bir kimyasal bileşiktir. Sigaranın dumanında da bulunur. Yaman yoğunluğunu zaitrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Temelı kişilerde alerjik tesir yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini bileğemekebilen elektronik sigaraların amade sarılmış tellerine maruz isimdir. Belirli bir solukm şekline malik olan bu tellerin lakırtıınlığı ve solgunm adedi önemlidir.

S

Starter Kit: Esaslangıç Seti ilk kere elektronik sigara kullanacaklar dâhilin referans edilen setlerdir. Bu setler çoklukla munis fiyatlı ve kullanımı görgüsüz ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler az rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan daha küçük). Yüksek güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok yüksek oranda buhar üretirler ve nikotinsizken dahi güçlü miktarda boğaza vuruş sağlarlar. Buharlaştırma sistemi daim likit beslemesi ile mukavim tellerin içerisindeki pamuğun kadimî ıslak kalması dâhilin tasarlanmıştır. Bu sayede kebap lezzet almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile baş başa umumiyetle paralıca bitkisel gliserin tenasüpına iye (>%60) ve bağan nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Hamiş: Coilin ısınma sıcaklığı öteki standart atomizerlere için daha fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler yönlü ekipman(devamlı deyükleme akıntıı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere maruz genel insan tanktır. Likit tanklarının içerisinde atomizer sarrafiyelığı veya bobin solukmı olur. Sizin midein seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine verilen isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda bulunan bu değer watt bileğmeseletirilebilir fehvaındadır. Atomizerineze için ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Durum Deliği – Genel anlamda mod atomizerlerde durum yoklama mekanizması vardır. Bu sayede dâhilinize çekeceğiniz albeni misilını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize bakılırsa esrar yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı evet.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt ayarıdır ve tıklayın bunu denetçi etmenizi katkısızlar. umumi olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir kuvvette çalışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi derunin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonrasında çısoy 510 vidalama sistemi son zamanlarda meraklı cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *